Valerie Bernardová

jednatelka

Valerie Bernardová, zakladatelka společnosti Unicom Praha, má více než dvacetileté zkušenosti se službami v oboru překladů a tlumočení, mj. jako podniková překladatelka a tlumočnice belgické stavební společnosti Besix. V roce 1995 založila Unicom a od té doby zúročuje mnohaleté zkušenosti s cílem zaručit, aby její společnost dodávala jen nejkvalitnější překlady. Valeriiným mateřským jazykem je čeština, plynně hovoří francouzsky a anglicky.

Má upřímný zájem pomáhat těm, kteří si sami pomoci nemohou, a proto mnohé z výsledků svého úspěchu směřuje na pomoc charitativním projektům určeným dětem, zvířatům a životnímu prostředí. Žije v Praze.


Mgr. Ivo Tokar

překladatel

Ivo Tokar pracuje v Unicomu od roku 2001. Před nástupem k naší společnosti strávil osm let ve Francii, kde nejprve absolvoval gymnázium a následně získal i bakalářský titul v oboru historie a magisterský titul z politologie. Zevrubnou znalost francouzštiny a cit pro jazyk se rozhodl uplatnit v oboru překladatelství, v němž působí již více než deset let. Specializuje se na tématiku managementu, lidských zdrojů, energetiky a vodárenství. Působí také jako konzultant v oblasti zahraničního obchodu a malým a středním podnikům pomáhá úspěšně vstupovat na český a francouzský trh. Kromě rodné češtiny hovoří plynně francouzsky, anglicky a italsky.


Ing. Lia Hejdová, Ph.D.

manažerka kvality

Lia Hejdová je absolventkou ČVUT v Praze, kde se v rámci postgraduálního studia věnovala telekomunikačním sítím. Tento obor rozšířila na francouzské technické univerzitě Télécom Paris i o počítačové sítě. S Unicomem začala spolupracovat ještě během studií, nejprve jako konzultantka a po promoci nastoupila jako překladatelka. V roce 2003 absolvovala právní kurz pro překladatele a tlumočníky na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Kromě Francie žila i v Austrálii a USA. Odmala tíhla k cizím jazykům a baví ji i čeština, proto s výjimkou několika pobytů v zahraničí Unicom nikdy trvale neopustila a v současné době zde pracuje jako interní překladatelka a manažerka kvality. V Unicomu nalezla stimulující prostředí se zajímavými kolegy – specialisty na rozmanitou problematiku, navíc při své práci může kromě znalostí uplatnit i vrozený smysl pro pečlivost.


Ian Bronstein, B.A., J.D.

konzultant

Ian Bronstein, právník a odborník na zahraniční politiku, sídlí ve Washingtonu a Unicomu přispívá specializovanou lingvistickou a strategickou pomocí. Pracoval pro Rádio Svobodná Evropa i Kancelář Václava Havla a poskytoval konzultace řadě advokátních kanceláří i zpravodajských a mezinárodních stavebních a dalších firem.

Proč pracovat pro Unicom

Velmi si vážíme kvalifikovaných a pracovitých lidí. Máte-li pocit, že jste schopni dostát našim požadavkům, ozvěte se nám. Životopis a motivační dopis zašlete e-mailem na adresu work@unicom-prague.cz

více