Lidé

Valerie Bernardová

jednatelka

Valerie Bernardová, zakladatelka společnosti Unicom Praha, má více než dvacetileté zkušenosti se službami v oboru překladů a tlumočení, mj. jako podniková překladatelka a tlumočnice belgické stavební společnosti Besix. V roce 1995 založila Unicom a od té doby zúročuje mnohaleté zkušenosti s cílem zaručit, aby její společnost dodávala jen nejkvalitnější překlady. Valeriiným mateřským jazykem je čeština, plynně hovoří francouzsky a anglicky.

Má upřímný zájem pomáhat těm, kteří si sami pomoci nemohou, a proto mnohé z výsledků svého úspěchu směřuje na pomoc charitativním projektům určeným dětem, zvířatům a životnímu prostředí. Žije v Praze.

Ing. Lia Hejdová, Ph.D.

manažerka kvality

Lia Hejdová je absolventkou ČVUT v Praze, kde se v rámci postgraduálního studia věnovala telekomunikačním sítím. Tento obor rozšířila na francouzské technické univerzitě Télécom Paris i o počítačové sítě. S Unicomem začala spolupracovat ještě během studií, nejprve jako konzultantka a po promoci nastoupila jako překladatelka. V roce 2003 absolvovala právní kurz pro překladatele a tlumočníky na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Kromě Francie žila i v Austrálii a USA. Odmala tíhla k cizím jazykům a baví ji i čeština, proto s výjimkou několika pobytů v zahraničí Unicom nikdy trvale neopustila a v současné době zde pracuje jako interní překladatelka a manažerka kvality. V Unicomu nalezla stimulující prostředí se zajímavými kolegy – specialisty na rozmanitou problematiku, navíc při své práci může kromě znalostí uplatnit i vrozený smysl pro pečlivost.